Blog

صادرات اولین موبایل لمسی ایرانی به اروپا

by صادراتی ها in نوامبر 17, 2016

مدیرعامل شرکت تولید کننده اولین پاکت پی سی ایرانی از استقبال مردم کشورهای آلمان، بحرین و لبنان از این گوشی موبایل خبر داد و گفت: این گوشی هم اکنون به کشورهای لبنان و بحرین صادر شده و تا یک ماه آینده نیز به بازارهای اروپایی صادر می شود.

سعید نخعی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با عرضه گوشی “t-phone ” در نمایشگاه سبیت 2010 آلمان مشتریانی از کشورهای ترکیه و آلمان از این گوشی استقبال کردند گفت: هم اکنون نمایندگی فروش این گوشی در کشور آلمان دایر شده و کار خود را آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: “طاها فون” (تی فون) اولین گوشی تلفن همراه صادراتی ایرانی است که تا یک ماه آینده صادراتش به کشور آلمان آغاز می شود. پیش از این نیز صادرات حدود یک هزار دستگاهآن به کشور بحرین و لبنان انجام شد.

نخعی با اشاره بهوجود برخی مشکلات در صادرات این کالا گفت: این گوشی ابتدا به کشور بحرین و سپس به دیگر کشورها صادر می شود به نحوی که نمایندگی فروش این گوشی در کشور بحرین مستقر شده است.

مدیرعامل شرکت ابرا تهران با بیان اینکهپاکت پی سی “طاها” همزمان با ماه مبارک رمضان در نمایشگاه قرآن نیز برای بازار داخل عرضه خواهد شداظهار داشت: این گوشی اسلامی شیعی بر پایه ویندوزموبایل به فروش می رود ودارای امکاناتی داخلی چون شتاب سنج و قبله نما است وتعدادی نرم افزار قرآنی و احادیث نیز در این گوشی قرار گرفته است.

3

نخعی با تاکید براینکه اولین پاکت پی سی ایرانی با هدف جذب بازارهای جهانی کاملا ساخت ایران است ادامه داد: شرکت ابرا تهران دارای مجوز تولید سالانه یک میلیون دستگاه طاهافون است اما با توجه به بازار موجود تاکنون حدود 5 هزار دستگاه از این کالای دیجیتالیتولید شده است که در صورت استقبال،تولیدآنقابل افزایش خواهد بود.

وی با بیان اینکه پیش بینی فروشخوبی در بازارهای جهانی از این مدل گوشی نسبت به بازار داخلی داریمادامه داد: محتویات موجود بر روی این پاکت پی سی آن را نسبت بهمدل های مشابه متمایز ساخته است. برای مثال وجود نرم افزار اسلامی طاها با قابلیت ارائه تعیین قبله و اوقات شرعیو نیز آپ دیت شدن از طریق وبسایت از جمله این ویژگی هاست.

مدیرعامل ابرا تهرانبا تاکید بر اینکه “طاها فون” به دلیل ویژگی های نرم افزاری اسلامیدر کشورهای مسلمان و غیرمسلمان مورد استقبال قرار گرفته است ادامه داد: این تلفن همراه که توجه کاربران عرب و مسلمان را به خود جلب کرده است از 55 ترجمه و تفاسیری از قرآن کریم و تعدادی حدیث برخوردار است. ضمن اینکه قابلیت اعلامزمان نماز و تعیین قبله با کمک سیستم جی پی اس را نیز دارد.

وی با ابراز انتقاد از عدم حمایت از تولیدات داخلی تصریح کرد: قیمتگوشیدر ابتدای تولید 315 هزار تومان درنظر گرفته شد اما قصد داریماین گوشیرا در نمایشگاه قرآن امسالتا حدود 250 هزار تومان عرضه کنیم.

4

به گزارش مهر، این تلفن همراه لمسی که شباهت زیادی به تلفنهای HTC دارد به طور کامل در ایران تولید شده واز سیستم عامل ویندوز موبایل6.5 مایکروسافت برخوردار بوده و دوربینی 5 مگاپیکسلی دارد و از گیرنده SiRFstar III شرکت سامسونگ برای سیستم GPS استفاده می کند.

صادرات

 

صادراتی ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *