Blog

صادرات تسلیحات دفاعی ایران به ۵۰ کشور جهان

by صادراتی ها in نوامبر 17, 2016

استفاده تركیبی از فناوری های نوین الكترونیكی و سازه سازی و همسویی برنامه های نظامی جمهوری اسلامی ایران با دانش و تكنولوژی علمی روز باعث شده تا ایران در زمینه های نظامی، ساخت و تولید انبوه تسلیحات نظامی از جمله انواع موشكهای دوربرد، تانك و زره بتواند به قدرت اول نظامی منطقه تبدیل شود و اكنون به ۵۰ كشور جهان تسلیحات نظامی صادر كند.
جمهوری اسلامی ایران در استراتژی دفاعی خود قدرت سخت افزاری و نرم افزاری را در اولویت كاری خود قرار داده است تا براساس این دو حوزه به استراتژی دفاعی و مطلوب خود دست پیدا كند.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شرایط متحول شد و تحولات چشمگیری خصوصاً در مقطع دفاع مقدس پدید آمد، جنگ تحمیلی واقعیتهایی را تحمیل می كرد كه نتیجه آن شكل گیری صنایع دفاعی بود.
بسیاری از سلاحهایی را كه قبل از انقلاب نه تولید می شد و نه اجازه تولید آن را می دادند از رهگذر جنگ و تحریم اقتصادی و با طراحی مهندسی معكوس در داخل شكل گرفت.
اقتدار دفاعی مبتنی بر اقتدار علمی در كشور باعث شده است كه اگر كشور بدنبال توسعه سیاسی، اجتماعی و نظامی حركت می كند باید در درجه اول بدنبال اقتدار علمی باشد. متخصصان هوایی كشورمان هم اكنون بر روی كلیه هواپیماهای تجاری و نظامی در حال تحقیقات هستند و قادرند تمام این هواپیماها و بالگردها را تعمیر اساسی كنند. آشیانه فجر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بزرگترین سازه فلزی است كه تاكنون در كشور و خاورمیانه ساخته شده است و همزمان ۸ تا ۱۲ هواپیمای پهن پیكر می تواند در آن قرار گیرد.

00871330804373030001
قطعه سازی در صنایع هوایی حرف اول را می زند. قبل از انقلاب اسلامی هیچ كاری در این زمینه انجام نشده بود. كارخانه «بل» ایجاد شده بود و تنها در حد چكهای اولیه بر روی بالگردها انجام می شد. هم اكنون شركت «پنها» هم بالگردهای «شباویز» و «۰۹۱» و بالگردهای «شاهد» را تولید می كند و هم تعمیرات اساسی سنگین را انجام می دهد.
در طراحی هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته، صنایع هوایی ایران موفق شده است هواپیماهای «ابابیل»، «مهاجر۱۲۳۴»، «هدهد» و «صاعقه ۱۲» را تولید كند. این هواپیماها با هزینه بسیار پایین و تكنولوژی روز ساخته شده است. هواپیمای بدون سرنشین مهاجر ۱۲۳۴ با كاربرد مراقبت هوایی، شناسایی، جنگ الكترونیكی، رله ای ارتباطی، دیده بانی، هدف یابی، هدایت آتش توپخانه، كنترل نوار مرزی جهت مبارزه با قاچاقچیان، كنترل ترافیك شهری و عكس برداری جهت تهیه نقشه های جغرافیایی است كه می توانند سلاحهای كوچك را حمل و پرتاب كنند.
نیروهای مسلح امروزه با توان و اقتدار خود و با استفاده از تجهیزات موشكی، دریایی و هوایی بطور كامل اقتدار خود را به نمایش گذاشته اند، كه آزمایش موشك رعد توسط نیروی دریایی سپاه آن هم با برد ۳۵۰ كیلومتر نمونه بارز اقتدار وتوان نظام جمهوری اسلامی ایران است.امروزه توسط دانشمندان جوان كشورمان توان ساخت موشك، بالگرد، تانكهای زرهی و برخی از هواپیماهای بدون سرنشین، تجهیزات الكترونیكی و پدافندی و آفندی در كشور فراهم شده است.
صنایع و توان موشكی ایران در شرایطی شكل گرفت و تكامل یافت كه امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی ایران در معرض تهدید قرار گرفته بود. در واقع از همان زمانی كه موشكهایی از سوی رژیم بعثی به سوی شهرهای كشورمان سرازیر شد و مردم ایران جواب دادند «موشك جواب موشك» این حس در متخصصان صنایع دفاعی كشور پدید آمد كه باید به این خواسته به حق مردم پاسخ گویند كه با عنایات خداوند متعال این صنعت بسیار پیچیده به همت متخصصان داخلی شكل گرفت.

9
موشكهای استراتژیك ضدناو SSN۴ با برد حداكثر ۳۵۰ كیلومتر با قابلیت انهدام ناوهای بزرگ و ارتفاع كم پرواز قادرند سراسر پهنه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و بخش عمده شمال اقیانوس هند را تحت پوشش قرار دهند.
سیستم حركت پیشرفته موشكهای كروز SSN۴ با ارتفاع كم پرواز از سطح آب، این موشكها را از جنگ الكترونیك مصون نگه می دارد و سرجنگی ۵۰۰ كیلویی این موشكها قادر است ناوهای جنگی بزرگ را مورد اصابت قرار داده و منهدم كند.
شلیك انواع موشك آن هم در كلاسهای مختلف برای اولین بار است كه توسط متخصصان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جهان به مرحله اجرا در آمد.
تغییر كلاهك موشكهای سری شهاب به كلاهك خوشه ای جنگی را از مهمترین تغییرات صورت گرفته در تركیب این نوع موشك است كه پس از تغییر كلاهك، انواع موشك، این توانایی را دارند كه پس از اصابت به هدف، صدها بمب كوچك خوشه ای را به اطراف تخریب پرتاب كنند.
این موشكها به صورت كامل در سازمان هوافضای وزارت دفاع به مرحله تولید رسیده است كه تنها بخشی از توانمندی بازدارندگی جمهوری اسلامی در برابر تهاجمات بیگانگان است.

صادرات

 

صادراتی ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *